Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Spotkanie w Stargardzie Szczecińskim na Archidiecezjalnym Dniu Służby Liturgicznej 19. 09. 2009 r. (2009-09-23 14:35:27)

W tym słonecznym i ciepłym dniu w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie spotkali się ministranci, lektorzy, świeccy szafarze eucharystii, schole, zespoły muzyczne oraz Apostołowie Miłosierdzia Bożego. Z naszej parafii w spotkaniu tym uczestniczyli ministranci, lektorzy oraz Apostołowie Miłosierdzia Bożego.

Uroczystościom przewodniczył Ks. Abp. Andrzej Dzięga. W Stargardzkim kościele zgromadziło się ponad 900 osób. Program dnia rozpoczął się wspólną modlitwą - Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie poszczególne grupy miały spotkania formacyjne. Grupą Apostołów Miłosierdzia Bożego spotkała się z proboszczem stargardzkiej parafii ks. Zygmuntem Zawitkowskim. Otrzymaliśmy zaproszenie  na przyjazd w miesiącach październik, listopad, grudzień na msze św. celem krzewienie kultu Miłosierdzia Bożego, oraz do zorganizowania i powołania grupy Apostołów Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim.

Przed uroczystą mszą św. mieliśmy zaszczyt spotkać się z Ks. Abp. Andrzejem Dzięgą. Zdziwiony Ks. Metropolita zapytał nas czy to Gwardia Narodowa? po czym z uśmiechem przywitał się z każdym z nas ubranych w charakterystyczne szaty Apostołów Miłosierdzia Bożego.

O godz. 13 rozpoczęła się msza św. Ks. Arcybiskup powitał zgromadzonych w pięknym, dużym, nowoczesnym kościele. Podkreślił, że to spotkaniem, to jubileusz 60 letniej posługi przy ołtarzu ks. Zygmunta Zawitkowskiego, oraz 50 letniej jego samego jako ministranta, alumna, kapłana a teraz biskupa. Słowa te wywołały ogromne brawa młodych i starszych uczestników spotkania i owacje na stojąco dla Pasterza Archidiecezji. Na zakończenie Ks. Abp. otrzymał tort, którym zostaliśmy obdzieleni po Eucharystii.

Następnym punktem była agapa serwowano "pierogi ministranckie", "kiełbaski lektorskie" i "śpiewający bigos".

Grupa Apostołów Miłosierdzie Bożego licznie stawiła się na ten dzień. 44 niewiasty ubrane w czerwone bluzki i czarne spudnice oraz 20 mężczyzn w białych albach i czerwonych szkaplerzach robiło ogromne wrażenie.

Spotkanie było radosne, także z tego powodu, iż Ewangelię w czasie Mszy św. czytał nasz parafianin dk. Przemysław Pyżanowski pracujący obecnie w parafii pw. Świętego Ducha w Stargardzie.

Dziękujemy za zaproszenie i opiekę Ks. Proboszczowi Zygmuntowi Zawitkowskiemu, Ks. Pawłowi i Ks. Łukaszowi, wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Kierowcom, którzy nas bezpiecznie dowieźli. Dziękujemy także Ks. Mirosławowi opiekunowi naszej grupy w parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie.

Bogu niech będą dzięki
Jezu ufamy Tobie.

Animator
Roman Odorski

 

galeria zdjęć